25 жовтня 2016 року відбувся виїзний семінар учителів української мови і літератури в Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» з метою відзначення пам’ятних дат – 160-річчя від дня народження і 100-річчя від дня смерті Івана Франка.
Заповідник «Нагуєвичі» – це садиба батьків письменника, літературно-меморіальний музей Івана Франка, будинок літератора, скульптурна композиція «І. Франко і світова література», художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка».
Педагоги міста відвідали батьківську садибу, яку збудували за спогадами митця: «Моя батьківська хата була під солом’яним стріхом, пошита китицями з житньої соломи. Вона була збудована правдоподібно ще наприкінці XVIII ст. в часі першого оселення Нагуївської Слободи, а мати мого вітця десь у 20 рр. XIX ст. купила її з усім обійстям, з 12 прутами поля та усіма господарськими приладами. Звичаєм майже всіх підгірських хат вона була орієнтована вікнами на полудень, мала дві обори…» У хаті давні речі побуту, посуд, одяг, зібрані з Нагуєвич і ближніх сіл. Найцінніші експонати – материне дзеркало, мисник і колиска, у якій колихались діти Якова Франка.
Потім переглянули експозиції літературно-меморіального музею: дитячі роки, навчання у Дрогобичі, студентські роки, літературна діяльність письменника тощо. Також привабили картини місцевих художників, на яких зображений Іван Якович. Друга зала присвячена вшануванню пам’яті письменника, там розташовано багато його книг різних років і видавництв. На другому поверсі постійно діючі фотовиставки «Письменнику 150-155 років» і виставка дрогобицьких художників «Краєвиди Нагуєвич».
Найромантичніше місце в Нагуєвичах – стежка Івана Франка, на якій учителі-словесники зустрілись із героями його творів, а саме: Захаром Беркутом, Прометеєм, Каменярем, Дзвоном, Мойсеєм, Піснею і працею, Коханою, казковими персонажами на Поляні казок й багатьма іншими.
Крім цього, учителі відвідали дрогобицьку церкву святого Юра - пам'ятку галицької дерев'яної архітектури кінця XV - початку XVI століть, одну з найкраще збережених пам'яток давньої української сакральної архітектури і внесених до списку світової спадщини Юнеско.
|