1 листопада 2018 року в приміщенні Нетішинського закладу загальної середньої освіти відбулася зустріч-семінар із Олександром Авраменком, відомим мовознавцем та автором численних методичних розробок. У заході взяли участь вчителі-філологи із закладів ЗСО міста.
Олександр Миколайович провів майстер-клас з культури мовлення, розповів про проблеми вивчення української мови в школі та те, які ризики можуть виникнути під час складання учнями ЗНО та ДПА. Мовознавець дав колегам методичні поради щодо того, як наблизити уроки мови та літератури до реалій повсякденного життя, зацікавити школярів вивченням сучасної української літературної мови, а також наголосив, що навчати спілкуватися чистою українською мову та пропагувати таке спілкування потрібно не лише в рамках освітнього процесу, а й поза межами школи щодня і щохвилини: «Українська мова — це душа народу та невід’ємна частина нашого життя. Зневажати рідну мову — це все одно, що відцуратися від Батьківщини. Відомо, до чого призводить спаплюження та зневага рідної мови. Це деградація та цілковитий занепад».
Творча зустріч дала можливість зрозуміти власні помилки та побачити прогалини в знаннях з української. Дуже слушно сьогодні зазначив Олександр Авраменко, що «тільки свідома людина не просто бачить помилки в мові, а й працює над їх виправленням».
З 29 жовтня по 01 листопада 2018 р. в м.Шепетівка проходив заключний етап очної сесії вчителів 1 класів НУШ 2018-2019 н.р. Педагоги творчо, креативно підійшли до опрацювання континууму через дискусію з позиції дитини, учителя, батька, держави, порівнювали традиційне та інтегроване навчання. Важливе місце в обговоренні питання відведено для здійснення діяльнісного підходу до навчання через технологію критичного мислення та забезпечення різних видів інтеграції в шкільному навчанні. Крім того, з розумінням педагоги віднеслися до формувального оцінювання як інструмента побудови індивідуальної траєкторії навчання. Жваво та зі схвальними відгуками опрацювали наказ МОН України №924 від 20.08.2018р. «Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1 класу в НУШ». Педагоги переконані, що не конкуренція, а співпраця в педагогічних спільнотах є основою успіху під час проведення реформ: «Ми НУШ з тобою, і вже любимо тебе!».
Насичено та змістовно пройшла третя очна сесія вчителів 1 класів НУШ 2018-2019 н.р. у м.Шепетівка. Під керівництвом методиста-тренера Кузмінської Л.В. педагоги опрацювали закладені Концепцією НУШ ідеї та інструменти педагогіки партнерства, створювали проекти, обмінювалися думками щодо організації освітнього середовища та процесу навчання першокласників НУШ.
Вагоме місце серед розглянутих питань відводилося інклюзивній освіті та особливостям організації освітнього процесу з дітьми з особливими освітніми потребами. Крім того, педагоги творчо підійшли до проблем так званого покоління «Z», з його дітьми, як їх ще називають діти-центеліали, або цифрові діти. Ми вже працюємо з поколінням «Z», а поглибивши знання, обмінявшись думками щодо таких здобувачів освіти, ми віримо, що НУШ – це та школа, яка нам потрібна.