18-19 жовтня 2018 року завершився ІІ етап очних курсів вчителів 1-х класів НУШ 2019-2020 н.р. Педагоги через тренінгові заняття опрацювали Державний стандарт початкової освіти, а саме: принципи ДС, зміст початкової освіти через відповідні освітні галузі, а також поділ здобуття початкової освіти через 2 цикли, що передбачає організацію освітнього процесу із застосуванням діяльнісного підходу на інтегровано-предметній основі з переважанням ігрових методів у 1-му циклі (1-2 класи) та інтегровано-предметній основі (3-4 класи). Педагоги, з огляду Концепції НУШ та ДС, обговорили роль учителя у формуванні психічно безпечного середовища та створення центрів освітніх осередків в класних кімнатах, що належать учням. Працюючи в групах, створювали проекти класних кімнат з наявними в них навчальними центрами та можливу організацію навчально-виховного процесу з використанням освітнього середовища у здобутті початкової освіти. Для обміну роботи в групах, використовували вправи: «Кластер», «Картинна галерея», «Модель», «Чарівний глечик». Крім того, педагоги порівняли організацію навчально-виховного процесу минулого століття та НУШ. Використовуючи вправу «ТОП-10 професій», обговорили що буде робити людина таких нових професій, що уже з’являються на початку ХХІ століття, як наномедики, торгівці внутрішніми органами, флеш-хірурги, геноагрономи, соціальні роботопрацівники, поліцейські, космічні архітектори, торгівці погодою, мережеві охоронці-секретарі, стилісти для Юзера тощо. Висновок робіть самі: чи потрібна НУШ?
17 жовтня в ЗДО №5 «Казка» відбувся усний журнал вихователів-методистів та вихователів міста з питання «Ресурс мистецтва в патріотичному вихованні дошкільників».
Завідувач Нерубайська О.П. розкрила сучасний погляд на патріотичне виховання дошкільників, наголосила на одному з основних завдань дошкільної освіти – виховання в дітей шанобливого ставлення до родини, Батьківщини, поваги до народних традицій та звичаїв, рідної та державної мови.
Вихователь – методист ЗДО №7 «Дюймовочка» Варшавська Т.В. акцентувала увагу педагогів на завдання освітньої лінії «Дитина у світі культури: «Світ мистецтва». Вихователь-методист Мамчур Н.П. та музичний керівник Біла Л.В. поділилися досвідом роботи з патріотичного виховання дошкільників засобами образотворчого та музичного мистецтва.
В практичній частині заходу педагоги ЗДО обмінялися досвідом роботи з питання «Мистецькі родзинки мого ЗДО», переглянули майстер-клас народного умільця В. Сміховського з виготовлення гончарних виробів.
Семінар закінчився переглядом музичного дозвілля «Свято Покрови» в старшій групі (музичний керівник Біла Л.В., вихователі Замулко Р.О., Остапчук І.А.).