11 жовтня на базі Шепетівської ЗОШ №3 відбулося засідання адресного семінару вчителів зарубіжної літератури, української мови та літератури з проблеми «Теоретичний аспект компаративної компетентності учнів у процесі вивчення літератури. Педагогічні умови й педагогічна спрямованість діяльності вчителя та учнів, що вимагає компаративний підхід у вивченні літератури». Керівник семінару О.М. Юр’єва, учитель української мови і літератури ЗОШ №3, наголосила, що компаративний метод – це метод майбутнього, який допомагає сформувати творчого читача із самостійним критичним мисленням.
Учасники семінару в ході роботи опрацювали зміст і завдання компаративної лінії, що окреслені Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти; обґрунтовано висвітлили у своїх виступах теоретичний аспект компаративної компетентності учнів. Учителі-філологи, опрацювавши методичні матеріали, створили модель супроводу з конструювання уроку української та зарубіжної літератури, що забезпечить компаративний підхід у вивченні літератури в основній і старшій школі.
Теоретичний аспект компаративної компетентності учнів у процесі вивчення літератури - seminar.ppt
11 жовтня 2016 року на базі Шепетівського НВК №1 відбувся міський семінар учителів іноземної мови початкових класів з проблеми «Особливості навчання іноземної мови на початковому етапі за оновленими програмами. Створення портфоліо учня – сучасна форма контролю навчальних досягнень учнів з іноземної мови в початкових класах».
Педагоги відвідали урок у 4 класі на тему «Дозвілля», обговорили доцільність та актуальність ведення європейського мовного портфоліо учня.
Окремим питанням, що хвилювало вчителів, було навчання іноземної мови за оновленими програмами початкової школи.
По завершенню роботи учасники семінару обговорили найактуальніші проблеми, що виникають у роботі вчителя іноземної мови.
07 жовтня 2016 року відбувся виїзний семінар практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів міста у формі інтерактивного квесту з питання «Готовність першокласника до нових умов навчання у школі. Роль психологічної служби у забезпеченні сприятливого адаптаційного процесу»
Проведення даного заходу передбачало організацію проектної діяльності, виконання найрізноманітніших завдань:швидкої та чіткої відповіді на поставлені запитання, креативності та нестандартності мислення при розв’язанні психологічних ситуацій, командне вирішення поставлених питань, розгадування кросворду.
Під час проведення квесту учасники розглянули проблеми та компоненти психологічної готовності першокласників, визначили перші шкільні труднощі: проблеми адаптації, обмінялись досвідом роботи з педагогами, батьками, у ході формування психологічної готовності дитини до школи
Від гри учасники квесту отримали велику кількість позитивних вражень, дружні усмішки, можливість творчого самовираження, командну підтримку.
06 жовтня 2016 року на базі ДНЗ №11 «Дзвіночок» відбулось засідання школи професійної адаптації молодих педагогів дошкільних навчальних закладів м.Шепетівки з питання «Планування освітнього процесу у сучасному дошкільному навчальному закладі».
Під час роботи даного заходу вихователі мали змогу ознайомитись з документами, які регламентують організацію навчально-виховного процесу, з вимогами основних принципів планування, переглянути інтегроване заняття в середній групі «Осінні кольори», яке презентувала Давидюк О.М.
По завершенню роботи учасники розглянули та обговорили труднощі, що виникають у роботі молодого педагога, ознайомились з методичною літературою з питань планування і організації освітньо- виховного процесу.
Шановні учасники олімпіади! 6 жовтня відбудеться вебінар з розбору задач 2 туру. Початок вебінару – о 15.30 за адресою http://aconnect.hoippo.km.ua:8080/olimp
Запис вебінару буде доступний з 7 жовтня 2016 року. Дорозв'язування задач 2 туру також передбачається. Третій тур стартуватиме 10 жовтня 2016 року о 12 годині.
Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-514 від 30.09.2016р. "Про особливості викладання математики (рівень стандарту) в 10-11-х класах загальноосвітніх навчальних закладів" - 1_9-514.pdf
Вітаємо з перемогою у фінальному етапі конкурсу науково-дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів, вихованця НВК№1 Паєвського Дмитра. Наукова робота «Дослідження залежності ефективності теплового екрану від його площі», яку він написав під керівництвом вчителя фізики НВК№1 Ободянського В.В. отримала схвальну оцінку журі та нагороджена дипломом ІІ ступеня.
Вітаємо юного науковця та його наставника з прекрасним виступом в м.Києві та першою науковою перемогою.
Щиросердечно вітаємо всіх, хто присвятив своє життя і серце найдорожчому ,що є у суспільстві - дітям!
Прийміть земний уклін за мудрість і відданість справі, невтомний пошук, самовідданість, добро і щедрість душі. Саме ви невтомно і наполегливо плекаєте майбутнє держави – молоде покоління свідомих, талановитих громадян нашої країни, робите це чесно і сумлінно, віддаючи вихованцям
... Читати далі »
Щорічно до Дня працівників освіти Благодійний Фонд «Зміцнення громад» відзначає кращих працівників навчальних закладів міста за сумлінну працю, заслуги в реалізації завдань національної політики в галузі освіти, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління. Цьогоріч премією нагороджено 20 педагогів та стипендією – 5 педагогів із навчальних закладів міста.
Дякуємо виконавчому директору корпорації «Сварог Вест Груп» Андрію Гордійчуку та директору БФ «Зміцнення громад» Тетяні Василик за співпрацю і підтримку освітян міста.
Традиційно напередодні Дня працівників освіти до "Алеї педагогічної слави" управління освіти за самовіддану педагогічну діяльність та значні успіхи в навчанні та вихованні учнівської молоді занесено педагогів навчальних закладів міста:
- Пінчук Тетяну Анатоліївну, учителя біології та екології ЗОШ№8;
- Дробот Світлана Василівна, учителя театрального мистецтва та художньої культури СШ-інтернат.
21 вересня світ відзначає Міжнародний День миру, який покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. Найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли на ній розквітають чарівні квіти, а люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, а діти вчаться, здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим. Мир на землі — це найбільше благо, бо є тато і мама, ніхто не гине у боях, і багато радості у світі. З метою відзначення Міжнародного дня миру, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу та поваги до людей різних національностей учні навчальних закладів долучилися до проведення Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб миру» під гаслом «Право народів на мир», в закладах пройшли різноманітні заходи приурочені Міжнародному дню миру. Класні керівники провели в своїх класах виховні години «І синє небо, і жовте колосся», уроки миру «Діти України за мир у всьому світі». Підсумком заходів стало урочисте зібрання учнів на площі ім.Т.Шевченка. Слова привітання звучали від начальника управління сім’ї, молоді та спорту Стасюк Н.В., голови обласної ради старшокласників Войтюк А. та учасника АТО Юзвенка О. Ніхто так переконливо не розкаже про мир, про його цінність як той, хто бачив війну. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять тих, хто загинув у військових конфліктах. Всіх учасників зустрічі об’єднувала єдина надія: в Україні має запанувати МИР. Посмішки на обличчях, радість в серцях перехожих та учнів вселяють надію та впевненість в тому, що в Україні та в усьому світі не буде місця війнам. Бажаємо всім нам милуватися блакитним небом у вільній, мирній Україні!
У 2011 році Постановою Кабінету Міністрів України та резолюцією І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти запроваджено Всеукраїнський День дошкілля, який відзначається в останню неділю вересня. Цьогоріч це свято припадає на 25 вересня.
Визначено цей день за для підняття престижності професії педагогів дошкільних навчальних закладів та об’єднання потенціалу дошкільної освіти різних регіонів України, адже з 2010 року в Україні запроваджено обов’язкову дошкільну освіту.
Початок навчального року – завжди урочисте і хвилююче свято. Особливо, якщо навчальний рік – ювілейний. Як у Шепетівському міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, який уже втридцяте відкриває свої двері для допитливих природолюбів. Традиційно в цей день в закладі проводяться різноманітні заходи для учнів шкіл міста, вихованців гуртків та їх батьків.
Цогоріч гості закладу побували на справжньому еколого-митецькому пленері і кожен знайшов для себе заняття до душі. Із захопленням діти пробували свої сили в давньому українському промислі – лозоплетінні, старанно виплітаючи тини та кошики із вербового прута. Керівник гуртка «Плетіння з верби» Коленчук О.І. разом з своїми вихованками допомагали юним майстрам-початківцям і розкривали їм секрети майстерності.
Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня. Відповідні дати визначені наказом МОН від 27.07.2016 № 889, який врегульовує основні питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із цього переліку: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та ф
... Читати далі »
Розклад лінгвістичних конкурсів, які відбудуться в загальноосвітніх навчальних закладах України у 2016/2017 навчальному році:
З англійської мови – VIІ Всеукраїнський конкурс «Гринвіч» Дата проведення: 24 листопада 2016 року. Подання заявок: до 03 жовтня 2016 року. (наказ МОН № 105 від 07.02.13, зареєстрований в Мінюсті 26.02.13 за № 319/22851).
З німецької мови – VІ Всеукраїнський конкурс «Орлятко» Дата проведення: 20 жовтня 2016 року. Подання заявок: до 28 вересня 2016 року.
З французької мови – VІ Всеукраїнський конкурс «Галлус» Дата проведення: 20 жовтня 2016 року. Подання заявок: до 28 вересня 2016 року.
З українознавства – VІIІ Всеукраїнський конкурс «Патріот» Дата проведення: 21 лютого 2017 року. Подання заявок: до 20 грудня 2016 року
Листи та заявки можна завантажити з рубрики "Конкурси" на нашому сайті.
14 вересня 2016 року в дошкільному навчальному закладі №4 «Світлячок» відбулося засідання школи молодих керівників дошкільних навчальних закладів міста.
Завідуючою Кутузовою С.М. та методистом Уманець Л.О. була представлена методична робота з педагогами по самоосвіті, що супроводжувалась коментарем та наочною демонстрацією матеріалів.
Одним із етапів засідання школи була проведена ігрова програма «Жив був пес».
09 вересня 2016 року на базі ДНЗ №12 «Ялинка» відбулось засідання школи молодого спеціаліста психологічної служби з питання «Системність у роботі практичного психолога початківця».
У ході засідання молоді спеціалісти опрацювали нормативно-правову документацію, матеріали нової обов’язкової документації працівників психологічної служби, мали змогу сформувати впевненість у правильному виборі своєї професії, стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень.
По завершенню роботи учасники засідання розглянули та обговорили труднощі,
... Читати далі »