Інтерес до навчання є тільки там, де є натхнення, народжене від успіху.
В.Сухомлинський
23 січня 2018 року на базі Шепетівської ЗОШ №4 відбувся семінар-практикум вчителів початкових класів «Народознавчий контекст вивчення української мови в класах з мовами національних меншин».
Учасники семінару розглянули та обговорили важливі питання, які стосувалися інструктивно-нормативного забезпечення викладання української мови у класах з мовами національних меншин. Зокрема, було зазначено, що у класах з польською мовою навчання на вивчення української мови виділено значно меншу кількість годин (порівняно з українськими класами).
Було розглянуте і питання, яке стосувалося підручників з української мови. Як зазначили колеги з інших закладів, підручник О. Хорошковської та Н. Яновицької «Українська мова. 4 клас» (для класів з польською мовою навчання) більш адаптований до програми, вправи та завдання цікаві й різнопланові, а сам підручник яскравий.
Під час обговорення учасники семінару звернули увагу і на таке важливе питання як формування та розвиток загальнокультурних компетентностей (народознавчий аспект). Тищук О. І. наголосила, що загальнокультурна компетентність учнів на уроках української мови передбачає формування, розвиток, усвідомлення та розуміння:
- духовно-моральних основ життя людини;
- особливостей національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно-дозвільній сфері;
- культурологічних основ сімейних, соціальних, суспільних явищ;
- ролі науки та релігії в житті, засвоєння наукової картини світу.
Михальчевська Н.М. презентувала свій методичний посібник «Інтегровані уроки в початкових класах з польською мовою навчання».
Практична частина семінару була продуктивною і цікавою. Тищук О.І. запропонувала колегам ряд завдань народознавчого характеру, які використовує на своїх уроках. Колеги з інших шкіл поділилися своїми педзнахідками з цього питання.
Враження від семінару були позитивними.
|