Слова росли із ґрунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб, вона мені свята!
І кров’ю предків тяжко пурпурова…
Ліна Костенко
9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. З цієї нагоди в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста пройшла ціла низка цікавих заходів з метою піднесення престижу української мови, виховання пошани до писемності та культури.
У всіх вікових групах ДНЗ міста відбулися тематичні заняття «Мова нашого народу», мовні ігри, цикл пізнавальних бесід «Писемність і книга». З нагоди свята вихователі й дітлахи були одягнені у вишиванки. Для батьків роздані поради «Говорімо українською, а не на українській».
Перший урок у всіх класах ЗНЗ міста розпочався з інформування про передумови виникнення свята, діяли волонтерські групи «Шануймо рідну мову». Кожен зміг заглибитись в історію свого народу, збагнути роль мови в утвердженні української державності, висловити любов та повагу до рідного слова. Учні початкової ланки розгадували кросворди, ребуси, загадки, запам’ятовували крилаті вислови про мову. Школярі брали активну участь у підготовці тематичних виставок, проведенні бібліотечних уроків, виставок-інсталяцій «Знай, люби, бережи», віртуальних мандрівок до Київської Русі, звідки і бере початок мова, література, культура нашого народу. Протягом дня на уроках та перервах як для учнів, так і для вчителів проходили хвилинки культури мовлення та рубрики «Говори правильно». Усі охочі брали участь у вікторинах "Слово до слова - складається мова", «О слово рідне, хто без тебе я?», ігрових проектах «Філологічна еврика», мовних турнірах «Пиши грамотно», годинах духовного розвитку «Мова в нас єдина…»
Об 11.30 учні разом зі своїми педагогами долучилися до написання Шістнадцятого Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. У цей же день стартувало урочисте відкриття Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом "Об'єднаймося же, брати мої!", присвяченого 100-річчю утворення УЦР та проголошення УНР.
Усіх знавців рідної мови об'єднав І етап ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, переможці якого братимуть участь у ІІ(міському) етапі Конкурсу 24 листопада 2016 року.
Цей день став святом для учнівського та педагогічного колективів, чим поповнив скарбничку добрих справ. Любіть, поважайте та вдосконалюйте мову й культуру, адже вони, як і Україна, – у нашому серці, і починаються з нас!
|