06 лютого в закладі дошкільної освіти №11 «Дзвіночок» відбулося чергове засідання творчої групи вихователів-методистів ЗДО міста (керівник Руднєва В.В.). Педагоги обговорили нагальні питання розвитку дошкільної освіти та зупинилась на важливій темі щодо забезпечення професійного зростання педагогів, адже ключовим компонентом формули нової освіти є умотивований педагог, який має свободу творчості і розвивається професійно. Ідею теми підтримали усі учасники творчої групи та націлились на створення практичного посібника на допомогу вихователю-методисту щодо вивчення потреб та надання допомоги з теоретичних, методичних, практичних питань діяльності як молодим спеціалістам, так і досвідченим педагогічним працівникам.
05.02.2019 року в Шепетівській ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбулося чергове засідання Школи фахового зростання вчителів «Формування професійної компетентності педагога» з питання «Самоаналіз уроку як один з інструментів формування й розвитку професійних якостей учителя: методика, види, алгоритм».
Підвищення кваліфікації вчителя значною мірою залежить від рівня володіння вміннями аналізувати власну діяльність і діяльність своїх колег. Аналіз та самоаналіз уроку мають бути направлені на зіставлення висунутих освітніх, виховних і розвивальних цілей із досягнутим результатом.
Для молодих спеціалістів міста вчитель початкових класів Поліщук С.А. презентувала урок української мови в 4-Б класі на тему «Займенники 1-ї, 2-ї і 3-ї особи однини і множини. Їх роль у мовленні». Був здійснений самоаналіз уроку, розглянуті основні вимоги до нього, зокрема: урок у системі уроків з досліджуваної теми, обґрунтування освітньої й виховної цілей уроку й виконання визначеного плану уроку, характеристика класу й мотивація відбору навчального матеріалу для даного уроку, психологічна й педагогічна оцінка системи навчальних завдань і вправ, виконаних учнями на даному уроці, оцінка розвитку самостійного мислення учнів на уроці.
З 30 січня по 1 лютого 2019 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (м. Київ) проходив ХV Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників. Конкурс проводиться щорічно з метою підтримки дослідницько-експериментальної діяльності учнів в галузях зоології та сільського господарства та розкриття їх наукового потенціалу.
Завданнями конкурсу є:
виявлення і підтримка учнів, у яких є здібності до дослідницько-експериментальної діяльності в галузях зоології ;
створення умов для оволодіння поглибленими знаннями з основ зоології та тваринництва, професійного самовизначення учнівської молоді;
пошук нових форм, методів і моделей організації еколого-просвітницької роботи з учнями загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
До участі у ІІ очному етапі конкурсу було відібрано роботи 80 учасників з різних областей України. Серед них - Мугиль Назар, вихованець гуртка «За гуманне ставлення до тварин» (керівник гуртка Волошина Олена В’ячеславівна) Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Учень презентував дослідницьку роботу на тему «Вивчення особливостей розведення кролів декоративних порід» у секції «Тваринництво». За підсумками роботи журі Мугиль Назар виборов ІІ місце та нагороджений дипломом НЕНЦУМ МОН України. Подякою НЕНЦУМ МОН України відзначено наукового керівника роботи Волошину О.В. за сприяння та забезпечення науково-педагогічного супроводу учнівських розробок.