«Не можна завдати народові більшої шкоди, аніж забравши у нього його мову»
Е.Кант
Рідна мова – це основа живучості народу. Вона формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Вона – наша сутність, первоміст нашого буття. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність.
Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б'є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади міст організували ряд тематичних заходів: музичні розваги «Свято рідної мови»; музичні водограї «Ми мову в пісні прославляймо!»; «Іменини рідної мови»; мовно-літературні вітальні «Ти велична проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, рідна мово!»; акції «Подаруй книгу бібліотеці українською мовою»; трансляції навчального відео «Запам’ятай! Так буде українською» та «Експрес-уроки О.Авраменка»; ярмарки вільних думок «Я знаю силу слова»; експрес-екскурсії «Відчуй смак рідної мови»; лінгвістичні КВК «Культура спілкування»; марафони думок «Слово с
...
Читати далі »