Середа, 25.12.2024, 23:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Комунальна установа "Центр ПРПП"

Приєднуйся!
Комунальна установа
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Хмельницький ОІППО

Нова українська школа

EdCamp Ukraine

Хмельницький ОЦНТТУМ

Предметні олімпіади в Хмельницькій обл.

Сайт вчителів інформатики Хмельницької обл.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2018 » Березень » 22 » Увага! Лелеки гинуть і потребують від людей негайної допомоги й порятунку
16:12
Увага! Лелеки гинуть і потребують від людей негайної допомоги й порятунку

     Лелеки, які повертаються з вирію в Україну на свою рідну землю, знаменують початок тепла, весни і праці хлібороба в полі, народження нових дітей і продовження роду людського. Споконвіку багато цих птахів селилися поряд з людськими оселями, а усі господарі дбали завжди і дбають нині про недоторканість їх гнізд. Адже лелека на обійсті – добра ознака сім’ї!

     Однак, цього року протягом кількох весняних днів стався природний катаклізм - різке похолодання зі снігом і морозом до -16 градусів, внаслідок чого замерзли річки й водоймища, а поля із замерзлим ґрунтом – вкриті снігом, що закрило виснаженим перельотом лелекам доступ до природних кормів, а це для них – неминуча голодна смерть! Багато цих прекрасних, але знесилених птахів, уже загинули і продовжують гинути від голоду. До того часу, допоки не розмерзнуться земля й вода, вони потребують невідкладної допомоги і порятунку від небайдужих людей, особливо учнівських колективів та їх педагогів. Що негайно вже й робиться багатьма людьми.

     Свою фінансову допомогу в оплаті кормів для лелек запропонували дитячим колективам нашого краю їх давні друзі – друкарі ТзОВ «ПОЛІГРАФІСТ» (директор Сергій Федоченко), котрі надрукували для закладів освіти області бл. 30 тисяч примірників книг природничо-краєзнавчого змісту. Більш детально про фінансову підтримку дітям, які рятують лелек, педагоги можуть дізнатись за телефонами друкарні в м. Хмельницькому: 72-00-50; 71-85-15.

     А відомий подільський педагог та орнітолог, автор навчальної книги «Орнітофауна Хмельницької області», засновник і незмінний керівник Подільського клубу любителів птахів «Aves», що діє уже чверть століття, Володимир Олександрович Новак разом зі своїми юними орнітологами звернувся до земляків з проханням про допомогу птахам і надав ретельно підготовлені детальні рекомендації як правильно надавати їм цю допомогу: тел. В.О.Новака для довідок: 067-956-9026.

Лист-звернення

Подільського клубу любителів птахів «Aves» до жителів Хмельниччини, волонтерів, меценатів, екологів-аматорів, юних натуралістів, вчителів

     У зв’язку з тим, що перелітні птахи, відповідно до їх міграційної закономірності, стали масово повертатися додому з місць зимівлі, а через складні погодні умови на своєму міграційному шляху опинилися у скрутному становищі, вони потребують нашої з вами підтримки та допомоги.

    Особливо непередбачувані погодні умови застали зненацька лелек, які й так вже здолали довгий міграційний шлях (іноді до 10 тисяч км) і змушені перечікувати зниження температури та снігопади по декілька діб.

    Сильні морози їм не так страшні. Найбільшим ворогом птахів є голод, так як їхні енергетичні запаси виснажені перельотом в Україну і вони знесилені.

    Тому ми звертаємося з проханням до всіх небайдужих на різних рівнях: допомогти лелекам пережити ці скрутні умови, сприяючи їх підгодівлі, що значно збільшить їх шанси дожити до потепління.

    Прохання при цьому дотримуватися певних рекомендацій, які надають нам фахівці з орнітології:

  1. Організовуйтеся в ініціативні невеликі групи і зробіть розвідку: чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.
  2. Якщо Ви знаєте місце, де зупинилися лелеки, не треба здіймати довкола нього галас і приваблювати туди велику кількість людей. Птахам потрібен спокій, бо коли вони стоять, то менше витрачають енергії. Кожен наступний їх політ і здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони надто виснажені.
  3. Якщо ж Ви бажаєте і можете допомогти - краще облаштуйте для них годівничку. Підходити до лелек на відстань ближче ніж 20-30 м не бажано. На цій відстані можна розкласти на снігу, чи розчищеній галявині, сіно, солому чи гілки і викладати на них їжу для птахів.
  4. Основний корм лелек – це комахи, риба, земноводні, гризуни. Рослинну їжу ці птахи не вживають!!! Тому зерно, хліб, варену картоплю та ін. ці птахи їсти інколи й будуть, але користі це їм не принесе. Лелек слід годувати рибою, м’ясом або яйцями. Риба може бути морська чи прісноводна, але категорично НЕ СОЛЕНА! Лелека не вміє жувати їжу, він ковтає цілим куском, тому вся підготовлена для нього їжа повинна бути подрібнена. М’ясо може бути у вигляді відходів: курячі голови, тельбухи та ін.
  5. Подібна підгодівля має ще й інший бік медалі. Якщо птахи не будуть їсти розкладену їжу, вона привабить чотирилапих хижаків (собаки, лиси), які створять додатковий фактор неспокою, а можливо і смертельну небезпеку для птахів. Тому слід добре продумати сам процес підгодівлі, щоб принести птахам користь, а не шкоду. Відійдіть на відповідну відстань, переконайтесь, що птахи помітили, знайшли їжу.
  6. Якщо ж птахи зовсім ослабли і не реагують на рухи людей, їх слід забрати, відігріти і підгодовувати, тимчасово розмістивши в господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

     І ще одне: допомагати лелекам треба з розумом і довіряти рекомендаціям орнітологів, зоологів, біологів, екологів, котрі вам підкажуть як правильно піклуватися про птахів, не створюючи зайвої паніки, як надати допомогу так, щоб їм не нашкодити.

  Збережемо природні багатства України разом – врятуємо наших лелек!

Олена Зотова, методист Хмельницького ОЕНЦУМ

Переглядів: 604 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.Островського,42,

e-mail:shcprpp@i.ua

Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Погода
Погода в Україні Погода в Україні Погода в Україні
Визначні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Шепетівський міський методичний кабінет © 2024
uCoz