Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Період кампанії охоплює наступні важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом (День червоної стрічки).
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти гендерно-зумовленого насильства».
Метою цієї кампанії є привернення уваги громадськості до проблем зумовленого насильства. Задля підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та з метою формування нетерпимого ставлення до будь-яких форм насильства запрошуємо долучитися 25 листопада до проведення цієї кампанії шляхом організації помаранчевого флешмобу. Помаранчевим кольором у закладах, ми підтвердимо, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням прав людини. А також пропонуємо провести у закладах фотовиставки «Сім’я – фортеця. У ній немає місця насильству».
Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми „Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні”, яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії „Розірви коло”. Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.
В рамках інформаційної кампанії у новому відеоролику „Розірви коло” демонструється, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.
Інформаційна кампанія „Розірви коло” закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя "хата не скраю" - ти можеш допомогти. Пропонуємо організувати 25.11 перегляд учнями відеороликів:
В рамках проведення акції "16 днів Проти насилля", за ініціативи лідерів учнівського самоврядувння, з метою попередження проявів жорстокості та насилля серед учнівської молоді в закладах освіти міста відбудеться також профілактична акція "Синя стрічка – проти насильства". Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством. Проходитиме акція у формі марафону. Синя стрічка буде передаватися із закладу в заклад:
- 26.11 - НВК№1,
- 27.11 - НВК «ЗОШ-гімназія»,
- 30.11 - НВК№3,
- 02.12 - ЗОШ№1,
- 03.12 - СЗОШ№2,
- 04.12 - ЗОШ№3,
- 07.12 - ЗОШ№4,
- 08.12 - ЗОШ№6,
- 09.12 - ЗОШ№8,
- 10.12 - Гімназія №5.
Учні та педагоги у визначений день мають прив’язати синю стрічку до руки, тим самим привернути увагу людей до цієї проблеми. А також необхідно долучити лідерів самоврядування до інформування учнів закладів про акцію «Синя стрічка» |