Вівторок, 20.11.2018, 23:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Шепетівський ММК

Меню сайту
Наше опитування
Чи потрібні реформи в освіті?
Всього відповідей: 89
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Годинник


Діяльність ПМПК

Шепетівська міська психолого-медико-педагогічна консультація 

Роль та місце в системі освіти

Адреса: м. Шепетівка, вул. Островського, 42

тел. 5-26-45

Завідувач: Колісецька Олена Федорівна

       На сучасному етапі розвитку нашої держави проблеми освіти дітей з психофізичними вадами є надзвичайно актуальними. Система порушення психофізичних функцій вимагає раннього діагностичного і корекційно-розвивального втручання. Без такої психолого-педагогічної допомоги подальше навчання та соціально-трудова адаптація дитини справді стають мало ефективними. Саме таку функції  взяли на себе психолого-медико-педагогічні консультації Психолого-медико-педагогічна консультація (надалі - ПМПК) – це діагностично-корекційний заклад у сфері освіти, що забезпечує психолого-педагогічний супровід у розв’язанні освітніх і соціально-реабілітаційних проблем дітей із порушеннями психофізичного розвитку.

       Завдання ПМПК – виявлення, облік та психолого-педагогічне вивчення, оцінка труднощів та потенційних можливостей розвитку дітей віком до 18 років, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, мають ознаки ризику виникнення труднощів пізнавальної діяльності та поведінки; консультування батьків, педагогів та надання індивідуальної педагогічної допомоги. Найважливішим завданням ПМПК - оцінка потенційних можливостей розвитку дитини та визначення адекватних умови її навчання, соціальної реабілітації і професійної підготовки.  Функціонує міська ПМПК як постійно діюча установа, до складу якої входять відповідні фахівці: психологи, вчителі-дефектологи, лікарі.

         Склад МПМПК

 • Колісецька О.Ф. -  завідувача МПМПК, голова ради - практичний психолог вищої кваліфікаційної категорії;
 • Колесник Ю.М. –  вчитель-логопед, секретар МПМПК, консультант (за згодою);
 • Сидорова Н.М. – практичний психолог з інтелектуальних питань, консультант (за згодою);
 • Щука Н.В.-   дефектолог, консультант (за згодою);
 • Калюжна Л.М. –  , сурдопедагог, консультант (за згодою);
 • Гнатюк Л.Б. –  лікар-педіатр Шепетівської ЦРЛ, лікар вищої кваліфікаційної    категорії, консультант (за згодою);
 • Заворотько Н.Є. –  лікар-психіатр Шепетівської ЦРЛ, лікар першої кваліфікаційної    категорії, консультант (за згодою);
 • Корицька О.О. – лікар-невропатолог Шепетівської ЦРЛ, лікар вищої кваліфікаційної    категорії, консультант (за згодою);
 • Даніліна Н.Ф. – дитячий лікар-офтальмолог Шепетівської ЦРЛ, лікар вищої кваліфікаційної    категорії, консультант (за згодою);
 • Дяченко М.В. – лікар-отоларинголог Шепетівського центру первинної медико-санітарної допомоги, лікар вищої кваліфікаційної    категорії, консультант (за згодою);
 • Федина М.Я. – лікар-ортопед-травматолог Шепетівської ЦРЛ, лікар спеціаліст,  консультант (за згодою);
 • Лікуючий лікар дитини.

         Психолого-педагогічне вивчення дітей в міській консультації відбувається відповідно графіка за умови наявності дітей з сенсорними, фізичними, мовленнєвими порушеннями.

Графік діагностичних засідань міської психолого-медико-педагогічної консультації на 2017 рік.

Місяці

Дата проведення засідань МПМПК

Дата проведення виїзних засідань ОПМПК

Січень 

13

 

Лютий 

10

 

Березень 

09

 

Квітень 

13

 

Травень 

10, 11, 23

16, 17

Червень 

08

 

Серпень 

24,31

 

Вересень 

13, 14, 20, 21

 

Жовтень 

11,12,18, 19

 

Листопад 

09

 

Грудень 

14

 

У разі потреби за додатковим графіком

        Діти, які мають складну ваду або порушення інтелектуального розвитку, проходять обстеження консультації з повноваженнями обласної або в міській консультації за умови присутності на засіданні представника обласної консультації. Завданням міської ПМПК є також попередній збір даних про стан здоров'я та розвитку дитини з метою направлення її на діагностичне засідання обласної ПМПК. Для вивчення рівня інтелекту дітей молодшого шкільного віку.

        Одним з напрямків роботи ПМПК є консультативно-методична допомога сім'ям, які виховують дитину з психофізичними порушеннями. Успіху в розвитку дитини можна досягнути тільки за активної участі батьків. Батьки дітей з особливими потребами дуже вразливі, і знайти підхід та допомогти їм прийняти реальність такою, як вона є дасть можливість без втрати часу і в цих умовах оптимально використати для розвитку дитини її потенціал.

        Батьки мають право вибирати, де буде навчатись їхня дитина. А щоб прийняти правильне рішення, їм потрібно проконсультуватись зі спеціалістами і прислухатись до їх рекомендацій. Лише за умови правильного вибору батьків та спільної, добре організованої роботи фахівців, відкриваються широкі можливості для розвитку дитини з особливими освітніми потребами.

        Важливою функцією ПМПК є консультативно-корекційно-розвиткова, коли, працюючи з дитиною на спільних заняттях у присутності батьків, фахівці залучають їх до активної співпраці, навчають способів закріплення досягнутих здобутків у домашніх умовах.

        Завдяки системній роботі логопункту при міській ПМПК, що своєю діяльністю охоплює тих дітей логопатів дошкільних закладів, штатним розписом яких не передбачено посади логопеда, дещо зменшилася кількість першокласників із складними поршеннями мови.

       Хмельницька обласна ПМПК є координатором та організатором діяльності регіональних ПМПК на рівні державних вимог до змісту їх діяльності, здійснює науково-методичне забезпечення, діагностико - корекційну роботу консультантів, а також розглядає особливо складні у діагностичному плані чи соціально конфліктні справи дітей, які надходять з районів (міст) області. Таким чином, батьки мають право оскаржити чи перевірити рішення регіональних психолого-медико-педагогічних консультацій в Хмельницькій обласній ПМПК. 

Перелік необхідних документів 

для психолого-педагогічного вивчення міській психолого-педагогічній консультації

 • Паспорт батьків (оригінал та копія).
 • Копія свідоцтва про народження дитини.
 • «Картка стану здоров’я і розвитку дитини» (такий бланк можна отримати в міській консультації.
 • «Історія розвитку дитини» (форма 112/о, затверджена наказом МОЗ України від 27.12.99 № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)»).
 • «Індивідуальна програма реабілітації дитини-інваліда», затвердженої наказом МОЗ України від 08.10.2007 № 623 «Про затвердження форм індивідуальної програми реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядку їх складання», зареєстрованим в Міністерстві юстиції 19.10.2007 за № 1197/14464, якщо дитина інвалід.
 • Зошити з рідної мови, математики (якщо дитина навчається), малюнки.
 • Розгорнута характеристика із загальноосвітнього чи дошкільного навчального закладу у якому перебуває дитина.
 • Документи про додаткові обстеження дитини (якщо такі є).
 • Письмова згода батьків або осіб, які їх замінюють, щодо надання дозволу на обробку персональних даних дитини, отриманих в процесі психолого-педагогічного вивчення

          Консультування в психолого-медико-педагогічних консультаціях усіх рівнів здійснюється:

 • з власної ініціативи батьків:
 • з ініціативи педагогів та обов’язковою згодою батьків або осіб, які їх замінюють (з відповідно оформленими документами);
 • з ініціативи служб у справах дітей з відповідно оформленими документами.

      Психолого-педагогічне вивчення дитини відбувається виключно за умови присутності батьків або осіб, які їх замінюють з відповідно оформленим документом. Висновок з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації – є підставою для організації органами управління освітою навчально-реабілітаційного процесу з дітьми з особливими освітніми потребами, має рекомендаційний характер.

Вхід на сайт
Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.Островського,42,
тел.:(03840)4-26-04,

e-mail:mmk26shm@i.ua

Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Наші нагороди


І місце
в обласному конкурсі сайтів методичних кабінетів у Хмельницькій області
у 2016 році
(наказ ХОІППО
від 07.12.2016р. №191-но)

Приєднуйся!
Шепетівський міський методичний кабінет
Друзі сайту

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Хмельницької ОДА

Хмельницький ОІППО

Український центр оцінювання якості освіти

Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти

освітній портал Педагогічна преса

Хмельницький ОЦНТТУМ

Предметні олімпіади в Хмельницькій обл.

Сайт вчителів інформатики Хмельницької обл.

Хмельницька Інтернет-олімпіада з програмування

Шепетівська міська рада

Сайт м.Шепетівки
Погода
Погода в Україні Погода в Україні Погода в Україні
Визначні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Шепетівський міський методичний кабінет © 2018
uCoz